Czas trwania:
Cena: od 1000 PLN
Rezerwuj Teraz!

Secesyjny Wiedeń
-wycieczka autokarowa z Rzeszowa –

Termin i cena:
06.10.2023 – 08.10.2023 – 1010 zł/os

Program:
1 dzień:

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 5.00. Przejazd przez Kraków, Katowice, Ostravę, Brno do Wiednia – zwiedzanie Pałac Schönbrunn (UNESCO) z apartamentami legendarnej cesarzowej Sissi oraz jej męża Franciszka Józefa, spacer po pałacowym ogrodzie zaprojektowanym w stylu francuskim, na którego wzgórzu wzniesiona została Glorietta i Fontanna Neptuna, a w labiryncie alejek kryją się m.in.: imitacja ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy oraz źródełko Schoner Brunnen, które niegdyś dało nazwę całej posiadłości. Przejazd na wzgórze Kahlenberg – miejsce rozpoczęcia odsieczy wiedeńskiej – panorama miasta. Przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień:
śniadanie. Przejazd do miasteczka Mayerling – miejsca tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa i hrabianki Vetsery. Przejazd do Hinterbrühl, miasta znanego z największego podziemnego jeziora w Europie – jaskini Seegrotte. Zwiedzanie podziemnych tras turystycznych – rejs łódkami. Przejazd do miejscowości Heiligenkreuz (Święty Krzyż) położonej na terenie Lasu Wiedeńskiego (Wienerwald) – wizyta w okazałym średniowiecznym klasztorze Cystersów założonym w 1133 r. w którym od początku swego istnienia do czasów obecnych nieprzerwanie mieszkają Cystersi (Stift Heiligenkreuz). Powrót do Wiednia, obiadokolacja w restauracji. Zespół pałacowo – parkowy Belvedere – spacer po wspaniałym ogrodzie w stylu francuskim. Czas wolny na starówce lub dla chętnych – Prater (park pełen różnorakich atrakcji tj.: karuzele łańcuchowe i tradycyjne, rollercoastery, kolejki górskie, „muzeum” Madame Tussauds – gabinet figur woskowych / atrakcje płatne dodatkowo od 2 do 20 EURO/za atrakcję/os.). Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień:
śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem m.in.: przejazd Ringstrasse – reprezentacyjny bulwar miasta: Opera Wiedeńska, muzea Historii Sztuki i Przyrody, parlament, ratusz, uniwersytet. Hofburg – zimowa rezydencja Habsburgów. Spacer uliczkami Graben i Kartnerstrasse do Katedry św. Szczepana (Stephansdom) – czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Planowany wyjazd z Wiednia ok. godz. 14.30. Przyjazd do Polski ok. godz. 19.30 z przerwą na posiłek (we własnym zakresie), Rzeszów ok. godz. 23.45.

Warunki płatności: zaliczka w wysokości ok. 40% wartości imprezy płatna do 3 dni od daty dokonania rezerwacji. Całą kwotę należy uregulować do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Świadczenia zawarte w cenie:

przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, 2 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami) w okolicy Wiednia, wyżywienie: 2 śniadania i 2 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL z włączeniem chorób przewlekłych (10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Uwaga:
koszt dodatkowy stanowią (obowiązkowa płatność na miejscu): bilety wstępu, lokalni przewodnicy oraz inne obligatoryjne opłaty 100 EUR/os. Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 20 PLN/os.
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport)
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Organizator: PTTK Rzeszów

 

KOD:PTTK

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!