Rezerwuj Teraz!

Trzy stolice

Austria – Czechy – Węgry

Termin i cena:
04.10.-08.10.2023    1380 PLN   

Program:

1 dzień:
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 4.00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Budapesztu (UNESCO) – zwiedzania m.in.: Wzgórze Zamkowe: Zamek Królewski, Plac św. Trójcy, kościół Macieja (miejsce koronacji i ślubów królewskich), Baszta Rybacka, czas wolny, spacer po dzielnicy Buda, Bazylika św. Stefana – w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier, parlament. Obiadokolacja w czardzie węgierskiej, połączona z programem folklorystycznym. Budapeszt nocą: rejs statkiem po Dunaju. Przejazd w miejsce zakwaterowania, nocleg.

2 dzień:
śniadanie. Przejazd do Wiednia (UNESCO) – objazd autokarem wzdłuż Ringstrasse oraz spacer uliczkami miasta z miejscowym przewodnikiem: reprezentacyjny bulwar miasta, Domy Friedricha Hundertwassera – ekstrawaganckiego i prowokacyjnego architekta, którego dzieła stały się symbolami Wiednia, Parlament, Ratusz, uniwersytet, Hofburg, Opera Wiedeńska. Przejście jedną z najelegantszych ulic miasta – Kartnerstrasse do późnogotyckiej katedry św. Szczepana (wejście indywidualne) – czas wolny. Przejazd do Czeskiej Republiki. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień:
śniadanie. Kontynuowanie podróży do Pragi (UNESCO) – zwiedzanie stolicy Czeskiej Republiki: klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita, Plac Malostranski z perłą praskiego baroku – kościołem św. Mikołaja, ściana J. Lennona, kamienny Most Karola, nabrzeże Wełtawy. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu – zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień:
śniadanie. Dalsze zwiedzanie Pragi: Królewski Trakt – Stare Miasto; Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i zegarem Orloj. Spacer nabrzeżem Wełtawy. Zwiedzanie Placu Wacława z pomnikiem patrona kraju i Muzeum Narodowym. Rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadokolacją. W godzinach wieczornych wyjazd do Polski.

5 dzień:
planowany powrót do Rzeszowa ok. godz. 6.00

Warunki płatności:
zaliczka w wysokości 20% wartości imprezy płatna do 3 dni od daty dokonania rezerwacji. Dokładne terminy i kwoty pozostałych wpłat określone są w umowie.

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, 3 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2os. z łazienkami), wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL z włączeniem chorób przewlekłych (10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Uwaga:
koszt dodatkowy stanowią (obowiązkowa płatność na miejscu): bilety wstępu, lokalni przewodnicy, dopłata do regionalnej obiadokolacji w czardzie oraz inne obligatoryjne opłaty: 60 EUR/os. oraz 1000 CZK/os. Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy 20 PLN/os. Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!