Czas trwania: 7 dni
Lokalizacja: Francja
Cena: od 1450 PLN
Rezerwuj Teraz!

Paryż i zamki nad Loarą

Termin i cena:
20.09.- 26.09.2020
Cena: 1450 zł/os.

Program:
1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 5.00, przejazd przez Polskę (obiad przed granicą niemiecką) i Niemcy. Planowany przyjazd do hotelu w Niemczech w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień
śniadanie, Wielkie Księstwo Luksemburg (UNESCO)- zwiedzanie miasta m.in.: bastiony na skale Bock, Plac Konstytucji, katedra Najświętszej Marii Panny, przejazd do Paryża – Dzielnica Montmartre (spacer od Placu Pigalle przez Wzgórze Montmartre do Moulin Rouge): Plac Pigalle, Rue des Martyrs, Marché St Pierre, Bazylika Sacre Coeur, Kościół św. Piotra, Plac artystów du Tertre, Moulin Rouge. Czas wolny – obiadokolacja, przejazd w miejsce zakwaterowania, nocleg.

3 dzień
śniadanie, przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: Plac Bastylii z nowoczesnym gmachem opery, Plac Vendome z hotelem Ritz, domem w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin, kolumna z posągiem Napoleona, Plac Republiki, Plac Zgody (Place de la Concorde) z 3200-letnim obeliskiem z Luksoru. Awangardowe Centrum Pompidou i słynną fontanną Strawińskiego oraz dzielnica Les Halles, wjazd na wieżę Eiffla (opcjonalnie), czas wolny – obiadokolacja. Paryż nocą – rejs statkiem po Sekwanie. Powrót w miejsce zakwaterowania, nocleg.

4 dzień
śniadanie, Wersal (UNESCO)- zwiedzanie kompleksu pałacowego, spacer po ogrodach. Powrót do Paryża i c.d. zwiedzania: Dzielnica Łacińska: Pałac Luksemburski, Pantheon – w krypcie spoczywa m.in.: Maria Skłodowska-Curie, College de France w którym wykładał Adam Mickiewicz, Bulwary św. Michała, wyspa City z katedrą Notre Dame, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, Centrum Pompidou – centrum sztuki i kultury nowoczesnej, czas wolny, obiadokolacja. Powrót w miejsce zakwaterowania, nocleg.

5 dzień
śniadanie, przejazd w dolinę Loary (UNESCO) słynącej z pięknych zamków. Amboise – zamek z kaplicą
św. Huberta, w której znajduje się grobowiec Leonardo da Vinci. Przejazd do zamku Chenonceau – nad rzeką Cher, często nazywany także Zamkiem Dam. Zwiedzanie zamku Chambord – to największy z zamków w dolinie Loary, arcydzieło francuskiego renesansu w którym swój udział miał prawdopodobnie Leonardo da Vinci. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

6 dzień
śniadanie, przejazd środkami komunikacji miejskiej, Luwr – jedno z najstarszych i najważniejszych na świecie muzeów w którym znajdują się dzieła: Stela Naramsina, posągi Gudei, Siedzący skryb, Wenus z Milo, Madonna kanclerza Rolin, Mona Lisa, Oszust z asem karo, Zbuntowany niewolnik. Muzeum d’ORSAY z obrazami największych impresjonistów: Claude Monet – Maki w pobliżu Argenteuil 1873, Édouard Manet – Śniadanie na trawie 1863, Eugène Burnand – Uczniowie Piotr i Jan idący do grobu w poranek wielkanocny 1898. Obiad, czas wolny, w godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Niemiec.

7 dzień
przyjazd do Polski ok. godz. 9.00, planowany przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 18.00.

Warunki płatności: zaliczka w wysokości ok. 40% wartości imprezy płatna do 3 dni od daty dokonania rezerwacji. Całą kwotę należy uregulować do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota – przewodnika, 5 noclegów (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
[1 nocleg w hotelu w Niemczech, 4 noclegi w Paryżu lub okolicy Paryża w hotelu **/***], wyżywienie:
5 śniadań, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL (10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Uwaga:
Koszt dodatkowy stanowią (obowiązkowa płatność na miejscu): bilety wstępu, bilety komunikacji miejskiej, lokalni przewodnicy oraz inne obligatoryjne opłaty: 180 EUR/os. Dodatkowo dla chętnych – opcjonalnie: wyjazd na wieżę Eiffla (III poziom): ok. 25 EUR/os.
Dopłata do 4 obiadokolacji i 2 obiadów stanowi koszt dodatkowy 380 PLN/os. Posiłki w Paryżu są w restauracji samoobsługowej i obejmuje: przystawki, dania główne oraz deser (każde danie do wyboru z kilku pozycji). Napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne. Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN/os.

KOD:PTTK

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!