Czas trwania: 3 dni
Lokalizacja: Polska (wyc. objazdowa)
Rezerwuj Teraz!

POLSKA
JURA KRAKOWSKO-
CZĘSTOCHOWSKA
3 dni – wycieczka szkolna

Termin: dowolny

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska popularnie zwana Jurą Krakowsko-Częstochowską lub po prostu Jurą to niezwykły region. Jako jeden z nielicznych w Polsce terenów charakteryzuje się niebywałą różnorodnością rzeźby terenu. W szczególności chodzi tu o „barwność” rzeźby terenu, która na niewielkie powierzchni potrafi zadziwiać swoim urozmaiceniem. Czegóż tu nie ma. Krajobraz jurajski to mieszanka elementów górskich (góry, doliny, wodospady, źródła rzek, turnie skalne, jaskinie, przełomy rzek itd.) z elementami nizinnymi (rozległe panoramy, mokradła, piaszczyste wydmy itp.). Jakby tego było mało w to wszystko wplątany jest unikatowy na skalę Europy element pustynny. To tu znajduje się słynna Pustynia Błędowska, niestety obecnie zarastająca roślinnością. Jest to najbardziej znany, obszar piaszczysty, ale nie występujący w osamotnieniu. Otóż na Jurze występują również rozległe, ale mniejsze niż wspomniany tereny piaszczyste z piaszczysta pustyńką okolic Ryczowa na czele.

Region Jury ma wiele do zaoferowania. Oprócz niebagatelnych walorów przyrodniczo- krajobrazowych powstało ty wiele ośrodków miejskich z przewagą zabudowy małomiasteczkowej. Większe aglomeracje powstały na obrzeżach Wyżyny stanowiąc obecnie doskonałą bazę wypadową. Wobec zmian jakie zaszły w polskiej gospodarce wiele znajdujących się tam niezwykle uciążliwych dla środowiska zakładów przemysłowych zostało zamkniętych poprawiając tym samym stan środowiska. Wraz z likwidacją wielu miejsc pracy niestety znacznie wzrosło bezrobocie, przez co przeważająca większość miast Jury straciła nieco na znaczeniu dla gospodarki.

Program:

Dzień I

Wyjazd we wczesnych godzinach rannych ok. 5.00, przejazd do Częstochowy, zwiedzanie klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze.  przejazd do Olsztyna k/Częstochowy – w ruiny zamku z XIV w. Wycieczka piesza do wybranego rezerwatu („Góra Zborów”, „Smoleń”, „Sokole Góry”), stanowiącego fragment SZLAKU ORLICH GNIAZD.  Obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, całodzienna wycieczka po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej: Zamek w Ogrodzieńcu, Pustynia Błędowska, ruiny zamku w Rabsztynie, Jaskinia Nietoperzowa, Pilica, muzeum na zamku w Pieskowej Skale, spacer pod maczugą Herkulesa, powrót do ośrodka,   obiadokolacja, nocleg .

Dzień III

Śniadanie,  całodzienna wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego: Grota Łokietka, ruiny zamku w Ojcowie, Jaskinia Ciemna, spacer doliną Prądnika (Brama Krakowska, Źródło miłości, Igła Deotymy), wyjazd w drogę powrotną, przyjazd w godzinach wieczornych, rozwiązanie wycieczki.

CENA: zapytaj o szczegóły w biurze

Cena zawiera:
– 2 noclegi w pokojach 2-3-4-os z łazienkami,
– wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
– opiekę pilota podczas podróży, przewodnika – lokalnego,
– transport autokarowy,
– bilety wstępu związane z programem,
– ubezpieczenie NNW

BT

Drukuj ofertę
Rezerwuj Teraz!