Czas trwania: 2 dni
Rezerwuj Teraz!

JURA KRAKOWSKO – CZĘSTOCHOWSKA 2 dni

-wycieczka szkolna-

Wyżyna Krakowsko-Częstochowska popularnie zwana Jurą Krakowsko-Częstochowską lub po prostu Jurą to niezwykły region. Jako jeden z nielicznych w Polsce terenów charakteryzuje się niebywałą różnorodnością rzeźby terenu. W szczególności chodzi tu o „barwność” rzeźby terenu, która na niewielkie powierzchni potrafi zadziwiać swoim urozmaiceniem. Czegóż tu nie ma. Krajobraz jurajski to mieszanka elementów górskich (góry, doliny, wodospady, źródła rzek, turnie skalne, jaskinie, przełomy rzek itd.) z elementami nizinnymi (rozległe panoramy, mokradła, piaszczyste wydmy itp.). Jakby tego było mało w to wszystko wplątany jest unikatowy na skalę Europy element pustynny. To tu znajduje się słynna Pustynia Błędowska, niestety obecnie zarastająca roślinnością. Jest to najbardziej znany piaszczysty obszar.

Program:

Dzień I – Jura Krakowsko – Częstochowska
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych, przejazd do Ogrodzieńca, najlepiej utrzymanego zamku na Jurze – zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Następnie przejazd na  Pustynię Błędowską – największy w Polsce obszar lotnych piasków. Przejazd do Jerzmanowic – zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej – największej jaskini Jury Krakowsko – Częstochowskiej.
Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień II – Ojcowski Park Narodowy
Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem po Ojcowskim Parku Narodowym, w programie: Zamek Pieskowa Skała (dziedziniec zewnętrzni), Młynnik, Grodzisko, Młyn Boronia, Kościół „Na wodzie”, Bazar Warszawski, Wylot Doliny Sąspowskiej, Jaskinia Krowia, Brama Krakowska, Wylot Wąwozu Skałbania, Jaskinia Łokietka, Willa Gordona (pod Berłem), Jonaszówka – punkt widokowy, Most na rzece Sąspówka, Bazar Lwowski.
Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd do Medyni Łańcuckiej w godz. wieczornych, rozwiązanie wycieczki.

CENA: zapytaj o kalkulację ceny w biurze 

Cena zawiera: 1 nocleg , wyżywienie: 1 śniadanie i 1 obiadokolacja, opieka pilota podczas wycieczki, przewodnik po Ojcowski PN, transport autokarowy, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu

 

Uwaga: Każdy program możemy dowolnie modyfikować na życzenie klienta 

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!