Czas trwania: 08 gru 2022 - 11 gru 2022
Lokalizacja: Praga / Czechy
Cena: 884 PLN
Rezerwuj Teraz!

Adwentowy jarmark w Pradze / Czechy
– autokar z Rzeszowa –

Termin: 08.12.-11.12.2022
Cena: 884 zł/os

Program:
1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 22.00. Przejazd trasą: Kraków – Katowice – Ostrawa – Ołomuniec – Brno do Pragi.

2 dzień
śniadanie w restauracji, zwiedzanie Pragi (UNESCO); Dzielnica Mała Strona z Hradczanami; klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita. Czas wolny, zwiedzanie barokowej dzielnicy; Plac Malostranski z perłą praskiego baroku – kościół św. Mikołaja, Kościół Karmelitański, kamienny Most Karola. Obiadokolacja w restauracji. Czas wolny na Starówce bogato przystrojonej w świąteczne dekoracje – zakupy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień
śniadanie, zwiedzanie Pragi – Stare Miasto; Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i Zegarem Orloj. Czas wolny – możliwość spaceru po świątecznie udekorowanych uliczkach i placach miasta oraz uczestnictwo w Jarmarku Świątecznym; wydarzeniu artystycznym i kulinarnym wprowadzającym w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wieczorne pożegnanie z przedświąteczną Pragą; rejs statkiem po Wełtawie połączony z obiadokolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
śniadanie, przejazd przez Brno do Ołomuńca. Zwiedzanie miasta zwanego „perłą na zielonej poduszce” z Kolumną św. Trójcy (UNESCO), zegara astronomicznego na wieży ratuszowej, kaplicy św. Sarkandra oraz dwóch barokowych rynków z fontannami. Jarmark przedświąteczny oferuje specjały serowe, ceramikę, ręcznie robioną biżuterię, drewniane zabawki, pacynki, malowane kubki, itp. Turyści mogą nabyć specjały z grilla czy typowo czeski streetfood jakim jest bramborák (placek ziemniaczany) dobrze doprawiony czosnkiem i kminkiem. Ci co to lubią osładzać sobie życie zadowoleni będą ze stoisk z piernikami, prażonymi orzechami czy też trdelníków. Wszystko to w pięknie przystrojonych drewnianych chatkach w sąsiedztwie dużej, błyszczącej tysiącami światełek żywej choince przy muzyce na żywo, bo program jarmarku oferuje każdego dnia koncerty i przedstawienia. Powrót przez Ostrawę, Katowice, Kraków do Rzeszowa w godzinach nocnych (ok. godz. 24.00).

Warunki płatności: zaliczka w wysokości ok. 40% wartości imprezy płatna do 3 dni od daty dokonania rezerwacji. Całą kwotę należy uregulować do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, 2 noclegi w hotelu*** (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami), wyżywienie: 3 śniadania i 2 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL z włączeniem chorób przewlekłych(10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Uwaga:
koszt dodatkowy stanowią (obowiązkowa płatność na miejscu): bilety wstępu, lokalni przewodnicy oraz inne obligatoryjne opłaty 600 CZK/os.
Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy – 4 PLN/os.
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!