Czas trwania: 10 dni
Lokalizacja: Grecja (wycieczka)
Cena: 2260 PLN
Rezerwuj Teraz!

„Wybrzeże Olimpijskie – Ateny – Peloponez”
GRECJA – WYCIECZKA OBJAZDOWA

TERMIN, CENA:
18.07. – 27.07.2020   2260 PLN
07.09. – 16.09.2020  2260 PLN

Program:
1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 6.00. Przejazd przez Słowację, Węgry. Krótkie zwiedzanie Belgradu „o ile czas pozwoli”. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
śniadanie, kontynuowanie podróży – przejazd do Skopje – krótkie zwiedzanie stolicy Macedonii m.in.: najstarsze i najpiękniejsza część miasta Stara Čaršija czyli stare targowisko, Kamienny Most, cerkiew, miejsce urodzenia i pomnik Matki Teresy. Przejazd do Grecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
śniadanie, przejazd do Delf (UNESCO) – zwiedzanie świętego miejsca starożytnych Greków – Święty Krąg, gdzie słynna Pytia przepowiadała przyszłość, Źródło Kastalskie, Tolos, muzeum. Przejazd na Peloponez, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień
śniadanie. Zwiedzanie Myken (UNESCO) – stolica Atrydów – słynna Brama Lwic, Grób Agamemnona, muzeum, przejazd do Nafplio – spacer po starej stolicy, przejazd do Epidauros (UNESCO) – największy i najlepiej zachowany amfiteatr Grecki. Wieczór grecki połączony z obiadokolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień
śniadanie, Ateny – zwiedzanie miasta: wzgórze Akropolu (UNESCO) w tym – Partenon, Propyleje, Świątynia Nike, Erechtejon z Kariatydami, Muzeum Akropolu, marmurowy Stadion Olimpijski, zmiana warty przed Parlamentem, Łuk Hadriana. Wyjazd w stronę Riwiery Olimpu po drodze postój w Termopilach przy pomniku króla Sparty Leonidasa, który na czele 300 Spartan zatrzymał perską armię. Przejazd na Riwierę Olimpską. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień
śniadanie, Dion – stolica starożytnej Macedonii. Wycieczka do miasteczka położonego u stóp potężnego masywu górskiego i otoczonego ścisłą ochroną Parku Narodowego Góry Olimp – Litohoro – przejście odcinkiem wąwozu w kierunku Olimpu. Popołudniowy odpoczynek na plaży. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień
śniadanie, wycieczka do Kalambaki, po drodze postój w Wąwozie Tembi poświęconemu Apollinowi, sanktuarium św. Paraskewi. Zwiedzanie Meteorów (UNESCO) – bizantyjskie klasztory na niedostępnych skałach, wizyta w wytwórni ikon i pamiątek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień
śniadanie, czas wolny – całodzienny wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg.

9 dzień
śniadanie, wyjazd w kierunku Polski z przerwą na krótkie zwiedzanie Salonik. Przejazd przez: Macedonię i Serbię z przerwą na obiad. Kontynuowanie podróży.

10 dzień:
przejazd przez Węgry i Słowację. Planowany powrót do Polski ok. godz. 9.30, Rzeszów ok. godz. 11.00.

Warunki płatności: zaliczka w wysokości ok. 40% wartości imprezy płatna do 3 dni od daty dokonania rezerwacji. Całą kwotę należy uregulować do 20 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami), wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji (w tym jedna połączona z wieczorem greckim), 1 obiad na trasie powrotnej w dn. 9, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL z włączeniem chorób przewlekłych (10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Uwaga:
Pilot udziela wyjaśnień na całej trasie za wyjątkiem wnętrz.
Koszt dodatkowy stanowią (obowiązkowa płatność na miejscu): bilety wstępu, lokalni przewodnicy, dopłata do wieczoru greckiego oraz inne obligatoryjne opłaty 150 EUR/os.
Opłata za klimatyzację w hotelu – koszt dodatkowy ok. 6 EUR/doba/ za pokój.
Leżaki oraz parasole na plaży – dostępne przy zamówieniu napoi.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.
Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 PLN/ os.
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

KOD:PTTK

Drukuj ofertę
Rezerwuj Teraz!