Czas trwania: 12 dni
Cena: od 2099 PLN
Rezerwuj Teraz!

 

GRECJA – PELOPONEZ

Meteory, Tolo, Ateny, Saloniki, Budapeszt

wypoczynek i zwiedzanie  obóz młodzieżowy 14 – 18 lat

PELOPONEZ – usytuowany na południu, malowniczy półwysep, a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji.

TOLO – turystyczna miejscowość położona ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę.  Więcej informacji na stronie www.tolo.gr, www.tolo-guide.gr

PROGRAM: 

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Słowację i Węgry. Nocny przejazd przez Serbię i Macedonię.

DZIEŃ 2    
Przyjazd do Grecji, w godzinach popołudniowo-wieczornych, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym  **/*** na Riwierze Olimpijskiej (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do wiszących klasztorów Meteora „zawieszonych” na szczytach niedostępnych niegdyś skał – zwiedzanie jednego lub dwóch monastyrów (bilety dodatkowo płatne  płatne z wydatków programowych). Przejazd  do miejscowości Tolo na Peloponezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-9  Pobyt na Peloponezie 7 dni – 6 nocy
W trakcie pobytu w programie:
– półdniowa wycieczka autokarowa do Nafplio -pierwszej stolicy odrodzonej Grecji z fortyfikacjami, mury obronne, twierdza Palamidi (bilety wstępu dla osób powyżej 18 lat – 8€)
–  wycieczka piesza na punkt widokowy Asini
– kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie
– gry i zabawy sportowe, konkurs wiedzy o Grecji

Wycieczki fakultatywne ( dla chętnych):
– wycieczka „Argolida” zwiedzanie „skarbów” Półwyspu Peloponeskiego: Mykeny (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, twierdza Mykeńska, groby szybowe i kopułowe, Grób Agamemnona). Epidauros (najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką) – cena 30€ dla osób do 18 roku życia  (50€ dla osób pełnoletnich) wycieczka realizowana przy grupie minimum 25 osób.
– rejsy statkiem – 8-10€
– dyskoteki – bilet za 1 wejście 3-5€

DZIEŃ 9
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Bardzo wczesny wyjazd z Tolo. Przejazd do stolicy Grecji- zwiedzanie Aten, objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza – zmiana warty, antyczne budowle na Akropolu (Świątynia Nike, Partenon, Erechejon), Plaka, Stadion Olimpijski z zewnątrz, Plac Omonia. Bilety na Akropol  płatne dla osób powyżej 18 lat (ok. 20€). Przejazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu **/*** (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Salonik-główna ulica miasta – Odos Egnatia, gdzie przeplatają się zabytki greckie i  rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, Biała Wieża – symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego. Przejazd nocny przez Macedonię i Serbię na Węgry.

DZIEŃ 11   
Przyjazd do Budapesztu (przerwa w podróży 9 godzin), zwiedzanie Pomnik Millenium, Wzgórze Zamkowe, Kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, pobyt w kompleksie basenów termalnych na wyspie Św. Małgorzaty – bilety dodatkowo płatne z wydatków  programowych.. W godzinach wieczornych wyjazd  z Budapesztu, przejazd nocny do Polski.

DZIEŃ 12
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

ZAKWATEROWANIE:
Kompleks hotelowy Flisvos***& Flisvos Royal****, położony bezpośrednio przy morzu 150 m od pięknej, piaszczystej plaży (główna plaża). Kompleks składa się z 2 budynków położonych obok siebie (przejście przez ulicę). Grupa będzie zakwaterowana w części Flisvos ***. Do dyspozycji gości  recepcja, restauracja, kawiarnia. Basen z leżakami w części Royal Flisvos.
Pokoje 3 i 4 – osobowe (w pokojach 4 osobowych możliwe łóżko piętrowe) z widokiem na miasto lub góry. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

WYŻYWIENIE:  Tolo: 3 posiłki dziennie śniadania bufet, lunch i obiadokolacja serwowane). Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja  w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. W Tolo do obiadów i kolacji jest podawana woda. W trakcie przejazdu wyżywienie wg programu.

TRANSPORT: autokar (wyposażenie: WC, barek, TV-video, klimatyzacja). Wyjazdy wg rozkładu jazdy.

L.p.

Terminy Cena przy rezerwacji do 31.03.20 Cena przy rezerwacji do 30.04.20

Cena

standard

GRA1

04.07 – 15.07.20

2099 zł

+ 50 Euro

2140 zł

+50 Euro

2199 zł

+50 Euro

GRA2

10.07 – 21.07.20

GRA3

16.07 – 27.07.20

GRA4

22.07 – 02.08.20

Dodatkowo płatne (dla chętnych):
   Gwarancja pokoju 2 osobowego +190 zł/os
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji +70 zł /os
Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji +CP 140 zł/os

 

 

Cena obejmuje:
Przejazd autokarem,  8 noclegów w Grecji (2 tranzytowe, 6 noclegów w Tolo), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie AXA – KL (20 000€ z chorobami przewlekłymi w cenie), NW (3000€), bagaż (250€), opiekę pedagogiczną, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT, obowiązkową dopłatę do funduszu gwarancyjnego w wysokości 10 zł.

Cena nie obejmuje: dopłat do wyjazdów z poszczególnych miast, przewodnika w Atenach oraz biletów wstępu do zwiedzanych. Na realizację programu, bilety wstępu, baseny w Budapeszcie opłatę za przewodników lokalnych i taxę turystyczną  należy przeznaczyć 45-50 € (opłata obligatoryjna – płatna w autokarze)

UWAGI: Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 70-100 € + program fakultatywny (dla chętnych).

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY !

 


ROZKŁAD  JAZDY  DLA  AUTOKARÓW  JADĄCYCH  NA IMPREZĘ: GRECJA PELOPONEZ

MIEJSCE ODJAZDU i POWROTU
GODZINA

ODJAZDU

TRASA GŁÓWNA – WSZYSTKIE TERMINY GODZINA

POWROTU

Dopłata
08.00 LUBLIN

Hala Mosir  Al. Zygmuntowskie (obok stacji Orlen)

ok. 09.00 bez dopłaty
11.00 RZESZÓW
Centrum Handlowe Nowy Świat ul. Krakowska 20
ok. 06.00 bez dopłaty
05.00 WARSZAWA

Parking przed Torwarem ul. Łazienkowska przy Wisłostradzie

potwierdzenie 150 zł
04.00 ŁÓDŹ

Dworzec PKP Łódź Kaliska  parking ul. Karolewska

potwierdzenie 150 zł
06.00 RADOM

Mc Donald  stacja Circle (wyjazd)  ul. S. Czarneckiego

Mc Donald Stacja Lukoil (powrót)  ul. S. Wernera

potwierdzenie 100 zł
08.00 KIELCE

Stadion Miejski parking ul. Ściegiennego

potwierdzenie 100 zł
08.00 KRAKÓW

Mc Donald (Makro) ul. Jasnogórska 2

potwierdzenie 100 zł
07.00 KATOWICE

Mc Donald stacja BP – ul. Ofiar Katynia 5 (wyjazd)

Mc Donald stacja BP – ul. Górnośląska  40A (powrót)

potwierdzenie 120 zł
06.00 GLIWICE

CASTORAMA  Centrum Handlowe „Europa Centralna”

ul. Pszczyńska 315

potwierdzenie 120 zł


UWAGA:

Biuro zastrzega sobie  możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w  przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w  rozkładzie jazdy. 

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie lub mikrobusem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.
Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu.
Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach granicznych.
Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM

 

 

 

KOD: KOL

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!