Czas trwania: 27.06. - 30.06.2024
Lokalizacja: Niemcy-Polska
Cena: 1654 PLN
Rezerwuj Teraz!

Dolny Śląsk i Saksonia – Ogród Różany

Niemcy – Polska

Termin i cena:
27.06. – 30.06.2024  1654 PLN

Program:
1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 5.00. Przejazd do Brzegu – zwiedzanie Zamku Książąt Brzeskich nazywanego „Śląskim Wawelem”. Atrakcją miasta jest m.in.: Muzeum Piastów Śląskich, gotycki kościół św. Mikołaja, Rynek z XIV w. z Ratuszem i budynkami posiadającymi ślepe okna (blendy) oraz barokowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego. Przejazd do Jeleniej Góry – zwiedzanie historycznego i malowniczego miasta na Dolnym Śląsku. Piękny jeleniogórski Rynek z barokową zabudową i dawną studnią miejską ozdobioną posągiem Neptuna, gotycka świątynia pod wezwaniem św. Erazma i Pankracego, średniowieczne fortyfikacje – Brama Wojanowska, baszta Grodzka, wieża Zamkowa i fragmenty murów obronnych przypominające o długiej historii miasta. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień
śniadanie, przejazd do Görlitz, granicznego miasta, które posiada niezaburzony układ przestrzenny i zabytki ze wszystkich epok historycznych. To jedno z najpiękniejszych miast w całych Niemczech szczyci się największą ilością odrestaurowanych zabytków w kraju naszych zachodnich sąsiadów, tworząc mały architektoniczny cud – szczęśliwie ocalone, niezniszczone przez wojnę czy klęski. Przejazd do Cottbus – miasta z najładniejszym teatrem Europy w stylu secesyjnym, dominującą wieżą kościoła „Oberkirche” oraz okazałymi mieszczańskimi kamienicami i barokowymi fasadami. Obiadokolacja w restauracji. Wyjazd do Forst na Dni Świąteczne Ogrodu Różanego, który otrzymał tytuł najpiękniejszego parku Niemiec. Noc iluminacji świetlnych – romantyczna impreza z muzami, aktorami i muzykami pojawiającymi się między pergolami i rzeźbami w różanym ogrodzie – wybór Królowej Róż. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień
śniadanie, przejazd do Hornow – zwiedzanie manufaktury czekolady „Confiserie Felicitas” (degustacja i zakupy czekolady belgijskiej). Branitz – zwiedzanie Parku Księcia Pücklera. Wycieczka łodzią kanałami rzeki Szprewy w miejscowości Burg. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do Forst na Dni Świąteczne Ogrodu Różanego, w którym podziwiać można ok. 40 000 krzewów różanych w ponad 900 odmianach – prawdziwy raj dla miłośników róż. Wieczorna impreza „Noc tysiąca świateł”, spacer po bajkowo oświetlonym parku. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień
śniadanie, przejazd do miasteczka Weißwasser (Biała Woda). Romantyczna przejażdżka kolejką wąskotorową do miasta – kurortu Bad Muskau z jego wieloma atrakcjami, idyllicznie położonego w dolinie Nysy, wkomponowanego w znany na całym świecie Park Księcia Pücklera. Spacer po Parku Krajobrazowym Łuk Mużakowa (geoparku w województwie lubuskim), założonego w celu ochrony szczególnego tworu geologicznego (moreny czołowej) powstałej podczas zlodowacenia środkowopolskiego (Odry). Powrót do Rzeszowa ok. godz. 24.00.

Warunki płatności:
Zaliczka płatna do 3 dni od daty dokonania rezerwacji. Wysokość zaliczki uzależniona jest od czasu jaki pozostał do rozpoczęcia imprezy. Dokładne terminy i kwoty wpłat określone są w umowie. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją warunków i umowy.

Świadczenia zawarte w cenie:
przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota, 3 noclegi w hotelu **/*** (pok. 2 i 3 osobowe z łazienkami), wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL włącznie z chorobami przewlekłymi (20.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Uwaga
koszt dodatkowy stanowią (obowiązkowa płatność na miejscu): bilety wstępu, przewodnicy miejscowi oraz inne opłaty obligatoryjne: 110 EUR/os. oraz 50 PLN/os. Cena nie zawiera obligatoryjnej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy: 4 PLN/os. Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Drukuj ofertę
Rezerwuj Teraz!