Czas trwania: 4 dni
Lokalizacja: Austria
Rezerwuj Teraz!

Austria
BRATYSŁAWA – WIEDEŃ
4 DNI – WYCIECZKA OBJAZDOWA

Termin: dowolny

PROGRAM

1 dzień
Wyjazd z Rzeszowa o godz.5:00; przejazd do Bratysławy.
Zwiedzanie Starówki stolicy Słowacji, zakwaterowanie w hotelu w Bratysławie, kolacja, nocleg. (fakultatywnie; kolacja z degustacją małokarpackich win – doplata 10 euro)

2 dzień
Zwiedzanie  Wiednia: wycieczka objazdowa autokarem + piesze zwiedzanie.
W programie zwiedzania: Pałac Schoenbrunn; zespół pałacowo-parkowy, letnia rezydencja Habsburgów, Ringstrasse: Park Miejski z posągiem J.Straussa, Opera, Parlament, Volkspark z ogrodem różanym i gloriettą z posagiem cesarzowej Elżbiety, Burgtheater, Ratusz Miejski, Uniwersytet, Kościół Wotywny, Plac Św. Karola, Filharmonia, Dom Secesji, obiadokolacja, nocleg we Wiedniu.

3 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Wiednia, dalsze zwiedzanie miasta, w programie: Plac Marii Teresy, dziedzińce Hofburga- zimowej rezydencji dynastii Habsburgów, Plac Św. Michała  z rzymskimi wykopaliskami, słynna ulica Graben z Kolumną Zarazy z XVIIw., Katedra Św. Szczepana, stanowiąca centrum Wiednia i jego główny symbol, Plac Albertina z największą galerią rysunków na świecie, kościół Augustianów z grobowcem Marii Krystyny i kryptą serc Habsburgów, przerwa na spożycie wiedeńskiej kawy i degustację  tortu Sachera w kawiarni-barze Rosenberger (kubek na pamiątkę).

Belweder – letnia rezydencja księcia Eugeniusza Sabaudzkiego później Habsburgów, spacer po dziedzińcach i ogrodach pałacowych, panorama na Stary Wiedeń, Plac Karola z kościołem Karola Boromeusza – najbardziej imponująca barokowa budowla Wiednia, powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

4 dzień
Po śniadaniu wyjazd na Wzgórze Kahlenberg, miejsca związanego z odsieczą wiedeńska króla Jana III Sobieskiego; panorama na Wiedeń, powrót do Wiednia, przejazd mostami nad Dunajem do dzielnicy XX wieku – Donaustadt, gdzie zobaczymy UNO-City – kompleks ONZ, paraboliczne wieżowce pośrodku wyspy oraz powstałe w 1987 r., Wiedeńskie Centrum Austriackie, wracając zatrzymamy się na Praterze, chwila relaksu w jednym z największych parków miasta ze słynnym Wesołym Miasteczkiem, w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Rzeszowa w godzinach nocnych.

Cena:  zapytaj o wycenę w biurze

CENA OBEJMUJE:
– 1 nocleg w Bratysławie,
– 2 noclegi we Wiedniu, pokoje 2-3-osobowe z pełnym zapleczem sanitarnym,
– wyżywienie:  3 śniadania, 3 obiadokolacje,
– transport komfortowym autokarem,
– usługa pilota-przewodnika,
– ubezpieczenie NNW i KL.

Orientacyjne ceny biletów wstępu :
– Zespół pałacowo-parkowy Schonbrunn – 13 Euro,
– katedra Św. Stefana- 4Euro,
– Muzeum Natury – 11 euro ,
– inne : 5-10 Euro
– fakultatywnie : obiad we Wiedniu – 12-15 euro , kawa + tort Sachera + kubek w prezencie, w kawiarni Rosenberger – 5 euro
– dodatkowa obiadokolacja, w ostatnim dniu, na terenie Czech lub Słowacji  – 35 zł
– doplata do kolacji z degustacja win w okolicach Pezinka

Obiekty z biletami wstępu do ustalenia !

 BT

Drukuj ofertę
Rezerwuj Teraz!