Lokalizacja: MACEDONIA, ALBANIA, CZARNOGÓRA, SERBIA (obóz)
Cena: 2095 PLN
Rezerwuj Teraz!

BAŁKANY

MACEDONIA, ALBANIA, CZARNOGÓRA, SERBIA

obóz młodzieżowy 14-18 lat

Wycieczka połączona z wypoczynkiem na Bałkanach, 4 kraje w 10 dni – niezwykła przyroda, burzliwa historia, eklektyczna kultura, wspaniała kuchnia.

Macedonia – kraj położony pomiędzy Albanią, Serbią, Grecją i Bułgarią. Mało popularny kraj bałkański, o dzikiej i zaskakującej przyrodzie, która nie została stłumiona przez turystyczne kurorty. Jej charakter jest po części bałkański, częściowo śródziemnomorski, a także posiada wiele śladów z czasów, gdy była pod silnym wpływem kultury rzymskiej, greckiej, albańskiej i osmańskiej. Na uwagę również zasługują niezwykle gościnni mieszkańcy oraz wyśmienita lokalna kuchnia.

Albania położona w sercu basenu Morza Śródziemnego staje się coraz atrakcyjniejszym celem wyjazdów turystycznych. Wspaniały klimat, niezwykłe zabytki oraz pyszna kuchnia to główne atuty Albanii. Kraj ten słynie ze swego dziedzictwa naturalnego – pięknej linii brzegowej, dziewiczych plaż oraz flory i fauny terenów górskich.

Czarnogóra, zwana jest nie przez przypadek „Perłą Morza Śródziemnego”, to doskonałe miejsce na wypoczynek pod żaglami. Malowniczy port Kotor, najważniejszy port jachtowy Czarnogóry z pięknym starym miastem wpisanym na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO, Boka Kotorska tworząca jeden z najpiękniejszych fiordów w Europie,  stare miasto w Budvie oraz wyspa Świętego Stefana, miasto Bar.

Serbia jest niewątpliwie wartą odkrycia ciekawostką na szlakach turystycznych. W większości górzyste, poprzetykane kanionami i wodospadami terytorium Serbii ukrywa w swych lasach i dolinach wielowiekowe twierdze i monastyry. Najstarsza stolica w Europie –  Belgrad – urzeka swą wielokulturową, kosmopolityczną atmosferą.

1 DZIEŃ: 

Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry i Serbię.

2 DZIEŃ:

Przyjazd do Macedonii, w godzinach popołudniowych przejazd do Skopje zwiedzanie miasta, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym **/*** w okolicach Skopje (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Przejazd do Ochrydu. Spacer po Starym Mieście. Następnie zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Beja. Przejazd do Durrës. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Spacer po Durrës. Miasto założone w 627 roku p.n.e. w czasach greckich kolonizacji pod nazwą Epidamnos. Dziś miasto jest to największym portem w kraju, zwiedzanie miasta: zabytkowa wenecka wieża, rzymski amfiteatr, który do 1983 roku był zakopany pod ziemią. Odpoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazdu, w kierunku Czarnogóry, do Kruje – „albańskiego Krakowa”, spacer po mieście: Zamek Skanderbega – bohatera narodowego, meczet, bazar. Następnie przejazd do Szkodry, miasta położonego nad Jeziorem Szkoderskim, centrum kulturalnego kraju, zwiedzanie: ruiny średniowiecznej twierdzy Rozafa, meczet, zabytkowe domy. Przejazd w okolicy Ulcnij, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5-10 DZIEŃ:

Wypoczynek w Czarnogórze- 5 dni – 4 noclegi

W trakcie pobytu w programie:

– wycieczka autokarowa do Kotoru oraz Budwy, zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej obronnymi murami.

– wycieczka piesza na Stare Miasto w Ulcinj

– kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie

– gry i zabawy sportowe

– konkurs wiedzy

10 DZIEŃ:

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Moraczy – zwiedzanie niezwykłego kompleksu klasztornego, położonego nad malowniczym kanionem Moraczy. Przejazd malowniczą trasą przez Czarnogórę i Serbię. Przejazd do hotelu w okolicy Belgradu. Obiadokolacja. Nocleg.

11 DZIEŃ:

Śniadanie. Zwiedzanie Belgradu – twierdza i park na Kalemegdanie, cerkiew Ruzica, kaplica św. Petki, cerkiew św. Sawy – największa prawosławna świątynia na świecie. Spacer po urokliwej ulicy Kniazia Michała. Wyjazd w kierunku Polski, powrót w późnych godzinach nocnych.

ZAKWATEROWANIE:

Czarnogóra – kompleks hotelowy Hotel Mediteran ***, Piaszczysta plaża miejska, oddalona od hotelu ok. 300 m, a 5 km od hotelu znajduje się piaszczysta, bardzo szeroka, długa (13 km) plaża. Kompleks składa się z budynku głównego oraz budynków bocznych. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja, kawiarnia, basen. Pokoje: przestronne, wygodne 3,4 – os. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

Macedonia, Albania, Serbia – hotele tranzytowe **/*** pokoje 3/4 os. z łazienkami

 

WYŻYWIENIE: 

Czarnogóra: 3 posiłki dziennie śniadania, lunch i obiadokolacja w formie bufetu). W trakcie przejazdu 2 posiłki dziennie (śniadania, obiadokolacje). Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu do Skopje, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu z Belgradu + suchy prowiant na drogę powrotną. W trakcie przejazdu wyżywienie wg programu. Do obiadów i kolacji podawana jest woda, pozostałe napoje dodatkowo płatne.

TRANSPORT:

Autokar (wyposażenie: WC, barek, TV-video, klimatyzacja). Wyjazdy wg rozkładu jazdy.

Cena obejmuje: przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (klimatyzacja, barek, DVD-video, WC), 9 noclegów (1 Macedonia, 2 Albania, 5 Czarnogóra, 1 Serbia) w hotelach **/*** – pokoje 3,4 osobowe z łazienkami, wyżywienie: 9 śniadań, 4 lunche, 9 obiadokolacji, opiekę pilota-przewodnika, opiekę kadry pedagogicznej, ubezpieczenie KL 20000 EUR wraz z chorobami przewlekłymi, NW 3000 EUR, bagaż 200 EUR, podatek VAT, opłatę na TFG.

Cena nie obejmuje: kosztów miejscowych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty klimatycznej ok. 1,5 EUR/dzień/os. w zależności od położenia hotelu oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu i przewodników – około 60 EUR/os płatne pilotowi na miejscu

UWAGI: Zalecane minimalne kieszonkowe na potrzeby własne ok. 50-70 EUR

 

OBOWIĄZKOWY WAŻNY PASZPORT LUB DOWÓD OSOBISTY.

 

L.p. Terminy Cena przy rezerwacji do 31.03.20 Cena przy rezerwacji do 30.04.20 Cena

standard

BAL1 05.07 – 15.07.20 2095 zł 2150 zł 2195 zł
BAL2 19.07 – 29.07.20 2095 zł 2150 zł 2195 zł

 

 

ROZKŁAD JAZDY TERMIN
Wyjazd Miejsce Powrót Dopłata
16:00 LUBLIN parking przy Hali Mosir Al. Zygmuntowskie potw. bez dopłat
18:00 RADOM Mc Donald Stacja Circle ul. Czarneckiego (wyjazd),Mc Donald stacja Lukoil ul. Wernera (powrót) potw. bez dopłat
19:30 KIELCE Stadion Miejski parking ul. Ściegiennego potw. bez dopłat
21:00 KRAKÓW Mc Donald (Makro) ul. Jasnogórska 2 potw. bez dopłat
16:00 WARSZAWA Parking przed Torwarem przy Wisłostradzie. potw. 140 zł
połączenie antenowe Warszawa-Radom (realizowane przy minimum 8 osób)
16:00 ŁÓDŹ Dworzec PKP Łódź Kaliska parking ul. Karolewska potw. 140 zł
połączenie antenowe Łódź-Kielce (realizowane przy minimum 8 osób)
18:30 RZESZÓW Centrum Handlowe Nowy Świat ul. Krakowska 20 potw. 120 zł
połączenie antenowe Kraków-Rzeszów (realizowane przy minimum 8 osób)
19:30 KATOWICE Mc Donald stacja BP ul. Ofiar Katynia 5 (wyjazd), Mc Donald Stacja BP ul.Górnośląska 40a (powrót) potw. bez dopłat
połączenie antenowe Katowice-Kraków (realizowane przy minimum 8 osób)

 

UWAGA:

Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy.

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie lub mikrobusem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.

Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu.

Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach granicznych.

Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.

POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM

Drukuj ofertę
Rezerwuj Teraz!