Czas trwania: 4 dni
Lokalizacja: Słowacja-Austria-Węgry (wyc. dla grup)
Rezerwuj Teraz!

BRATYSŁAWA – WIEDEŃ – BUDAPESZT
4 dni – wycieczka objazdowa dla gr. zorganizowanych

Termin: dowolny

PROGRAM

1 dzień
wyjazd  o godz.5.00; przejazd do Bratysławy, krótkie zwiedzanie miasta; obiadokolacja, nocleg w Bratysławie.

2 dzień
– po śniadaniu wyjazd do WIEDNIA; programie zwiedzania: Zespół Pałacowo-Ogrodowy – Schonbrunn (letnia rezydencja Habsburgów) Plac Marii Teresy, dziedzińce Hofburga – zimowa rezydencja pnujących, Plac Św. Michała  z rzymskimi wykopaliskami, słynna ulica Graben z Kolumną Zarazy z XVIIw., Katedra Św. Szczepana, stanowiąca centrum Wiednia i jego główny symbol.

Ringstrasse: Park Miejski z posągiem J.Straussa, Opera, Parlament, Volkspark z ogrodem różanym i gloriettą z posagiem cesarzowej Elżbiety, Burgtheater, Ratusz Miejski, Uniwersytet, Kościół Wotywny, Plac Św. Karola, Filharmonia, Dom Secesji; Przejazd na Grinzing – winiarską dzielnicę Wiednia, regionalna kolacja przy dźwiękach kapeli z degustacja młodego wina; powrót  do hotelu w Bratysławie, nocleg.

3 dzień
– po śniadaniu wyjazd w kierunku Budpesztu,w programie zwiedzania: Plac Bohaterów – najpiękniejszy, reprezentacyjny plac stolicy, Park Miejski, Zamek Vajdahunyad – bajkowa budowla malowniczo położona wśród drzew nad brzegiem jezior, Opera otwarta w 1884 r., dorównująca architekturą i bogactwem wnętrz ówczesnym operom Paryża, Wiednia i Drezna, bazylika św. Stefana – największa świątynia Budapesztu, której zarys odpowiada formie greckiego krzyża. Parlament – to dzieło budownictwa należy do największych budynków parlamentarnych na świecie, wzorowany na gmachu parlamentu londyńskiego; przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

4 dzień
– po śniadaniu dalsze zwiedzanie stolicy Węgier: Wzgórze zamkowe, Kościół Koronacyjny Matyasa pw. NMP, Baszta Rybacka, która zachwyca wspaniałym widokiem z jej tarasu na zabytki Budapesztu, Wzgórze Gellerta, Stare kamieniczki Budy, Zamek Królewski – trzykrotnie niszczony i odbudowywany. Wyjazd z Budapesztu o godzinie ok. 13-tej, przejazd w kierunku Polski, po drodze krótki postój na posiłek, zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Cena:  zapytaj o wycenę w biurze

Cena obejmuje:
– 3 noclegi (2x Bratysława, 1xBudapeszt) pokoje 2,3-osobowe z pełnym zapleczem sanitarnym,
– wyżywienie: 3 x śniadanie i 1x obiadokolacja w Bratysławie, 1 x regionalna kolacja we Wiedniu, 1 x kolacja przy muzyce w Budapeszcie, gorący posiłek w ostatnim dniu, na terenie Węgier lub Słowacji,
– bilety wstępu : Wiedeń – Zespół Pałacowo-Parkowy Schonbrunn, Budapeszt – Wzgórze Zamkowe
– transport komfortowym autokarem,
– przewodnik po Wiedniu i Budapeszcie,
– usługi pilota -przewodnika,
– ubezpieczenie NNW i KL.

Orientacyjne ceny biletów wstępu (poza ujętymi w cenie):
– Zespół pałacowy Hofburg-Apartamenty Cesarskie -12 Euro,
– Skarbiec – 10 Euro,
– katedra Św. Stefana – 4 Euro,
– Muzeum Natury – 11 Euro ,
– inne : 5-10 Euro  (fakultatywnie : obiad we Wiedniu – 12-15 Euro , kawa + tort Sachera w kawiarni Rosenberger – 5 Euro, każdy otrzymuje pamiątkowy kubek)

KOD: BT

Drukuj ofertę

Rezerwuj Teraz!